ראשי המכללה לקידום מקצועי וחברתי כל המידע על קורסים לגמול השתלמות

 כל המידע על קורסים לגמול השתלמות

גמול השתלמות מהו?
 
גמול השתלמות הוא תשלום כספי קבוע המשולם לעובד על ידי מעסיקו בגין לימודים והרחבת השכלה בתחום מקצועו ועיסוקו. הגמול משולם במסגרת הסכמי עבודה קיבוציים
האינטרס לגמול השתלמות משותף גם למעסיק וגם לעובד. מצד אחד העובד מרגיש כי מקום העבודה הוא מקום בו יוכל להתפתח, להרחיב את אופקיו, ללמוד ולהתקדם בדרגות השכר. עבור המעסיק שליחת העובד לקורס המכיר בגמול השתלמות היא יתרון משמעותי – מצד אחד המוטיבציה של העובד עולה והוא יבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר. מצד שני ההכשרה שהוא עובר בגמול השתלמות והידע שהוא צובר ישמשו למילוי תפקידים חדשים במקום העבודה.
ההחלטה אם לקחת קורסים לצורך גמול השתלמות תלויה אך ורק בעובד עצמו, כאשר ברוב המקרים קיימת הגבלת זמן או תוקף לזכאות אותן שעות לגמול השתלמות. הגבלה זו בדרך כלל אומרת שתוקפם של קורסים לצורך הגשת בקשה לגמול השתלמות עומד על חמש שנים, ולכן עליכם לסיים את סך השעות לגמול השתלמות בפרק זמן זה כדי לזכות בסכום הנקוב.

.במקרה ולא סיימתם לגייס את כל נקודות הזכות עד לסך השעות הנדרשות , יהיה עליכם ללמוד מחדש את הפרקים שכבר אינם בתוקף (או פרקים שמזכים בסך שעות דומה) כדי להגיש את הבקשה לגמול השתלמות ולא "לאבד" קורסים נוספים.

 

התגמול:
גמול א – 328 ₪ ל-100% משרה.

 

 

גמול השתלמות לדירוג המינהלי

כמה שעות עליי ללמוד בקורסי גמול השתלמות בדרוג המנהלי לגמול א'? 

  

גמול השתלמות לדירוג המינהלי

שנות ותק במקצוע שעות השתלמות נדרשות

עד 1 שנה

1,200

עד שנתיים

1,100

עד 4 שנים

1,000

עד 6 שנים

900

עד 8 שנים

800

עד 10 שנים

700

עד 12 שנים

600

מ 12 שנים ומעלה

500